Historie sboru

Příspěvky

Od začátku do dnes

17. 3. 2012

Dne 23.března 1946 se do obce Hadrava dostavil okresní velitel hasičstva aby se zdejším předsedou národního výboru projednal založení hasičského sboru a postavení hasičské zbrojnice.Poté předseda národního výboru pan Martin Toman vzal na dostavění zbrojnice dluh v hodnotě 20 000 Kč aniž by věděl jak ho bude splácet.Sbor si také obstaral čtyřkolovou stříkačku za koně , která jim sloužila řadu let.V roce 1951 si hasiči začali uvědomovat že budou potřebovat nástupce a tak začali s výcvikem mládeže dle možností a dostupnosti techniky.O rok později bylo projednáno a odsouhlaseno zakoupení budovy č.p. 13 pro úcely hasičstva kde byla i vodní nádrž která se musela později opravit.Tato budova sloužila sboru a občanům mnoho let , ale začalo být těžké ji udržet v provozu a tak se odsouhlasil její prodej.V roce 1971 získal sbor za aktivní činnost žen PPS 12 , kterou využívá sbor do dnes.Nyní se sbor přestěhoval do staré zbrojnice , která prošla rekonstrukcí.V dnešní době čítá náš sbor 30 členů a z toho 12 žen.